Oktober

Ragdollklubben er for alle som interessere sig for ragdoll.

Menu
K
P

Udstillings resultat Oktober 2014

 

Sted Dato Kat EMS/Farve Resultat Dommer Ejer Klasse
Karlshamn, SE 04/10 CH.S*Par I Ess Fancy Jasmine RAG n CACIB = IC Åsa Hammarlund, SE Pia Sørensen & Niels Lynge 7
Karlshamn, SE 04/10 Fernanda von Werbellinsee RAG a CAC Åsa Hammarlund, SE Susanne Bronke 9
Karlshamn, SE 04/10 DK Hollsedoll Te Koicha RAG a EX1 + BIV Åsa Hammarlund, SE Pia Sørensen & Niels Lynge 12
Karlshamn, SE 04/10 DK Big-Bang KuiperBelt Sedna RAG n 04 EX1 Iréne Eek Magnusson Susan Jonassen 12
Kolding 18/10 FI Collicatin Shinning Sanni RAG n EX1 + NOM Charles Spiker, NL Dorthe & Tonny S. Eltong 12
Kolding 18/10 Fernanda von Werbellinsee RAG a CAC = CHAMPION Alexey Shchukin, NL Susanne Bronke 9
Kolding 18/10 DK Big-Bang KuiperBelt Pluto RAG a EX1 Alexey Shchukin, NL Anneth Slot & Karen K. Jaquet 5
Kolding 18/10 DK Hollsedoll Te Koicha RAG a EX1 + BIV Alexey Shchukin, NL Pia Sørensen & Niels Lynge 12
Kolding 18/10 PL*Raggato Giacomo Casanova RAG n 03 CAC + NOM Charles Spiker, NL Louise M. Svanholm 9
Kolding 18/10 DK Pernilles Poter Adam RAG n 03 EX2 Charles Spiker, NL Simone Elmholt Jørgensen 11
Kolding 18/10 Velvet Dream Constantina Cats RAG n 03 EX1 Charles Spiker, NL Anne Maria H. Sørensen 11
Kolding 18/10 FI*Valkokullan Waikiki RAG n 03 EX1 + BIV + NOM + BIS + BOB3 Charles Spiker, NL Anja & Anneth Slot 12
Kolding 18/10 IC.DK Jaquet Bounty RAG a 03 CAGCIB = GIC + NOM + BIS + BOB1 Alexey Shchukin, NL Karen Kalmeyer Jaquet 5
Kolding 18/10 DK Jaquet Vanilla RAG a 03 CAC Alexey Shchukin, NL Karen Kalmeyer Jaquet 9
Kolding 18/10 DK Jaquet Dom Perignon RAG a 03 EX1 Alexey Shchukin, NL Connie Rasmussen 11
Kolding 18/10 PL*Your Destiny Bonifacy RAG n 04 CAC = CHAMPION + NOM Leslie van Grebst, DK Jesper Langkjær 9
Kolding 18/10 DK Maine Malawi's Call it Love RAG a 04 EX1 + NOM Leslie van Grebst, DK Line & Jonas Andersen 12
Kolding 18/10 PL*Koc-Pol Cat Mellisandre RAG a 04 EX1 Leslie van Grebst, DK Marianne Kjær Jensen 12
Kolding 18/10 DK Maine Malawi's The Only One RAG e 04 EX1 Alexey Shchukin, NL Linda Guldal Hansen 12
Kolding 18/10 DK Maine Malawi's Endless Love RAG e 04 EX2 Alexey Shchukin, NL Stella Skov 12
Kolding 19/10 FI*Collicatin Shinning Sanni RAG n EX1 + NOM Britta Busse, DE Dorthe & Tonny S. Eltong 12
Kolding 19/10 DK Big-Bang KuiperBelt Pluto RAG a EX1  Britta Busse, DE Anneth Slot & Karen K. Jaquet 12
Kolding 19/10 DK Hollsedoll Te Koicha RAG a EX1 Britta Busse, DE Pia Sørensen & Niels Lynge 12
Kolding 19/10 PR.NL*Off Moonlight Dolls Dutch Joy RAG n 03 CAPIB Stephe Bruin, NL Edith Langer 8
Kolding 19/10 Seierø's Yippi Kay Yay RAG n 03 CAP Stephe Bruin, NL Edith Langer 10
Kolding 19/10 DK Pernilles Poter Adam RAG n 03 EX1 Stephe Bruin, NL Simone Elmholt Jørgensen 11
Kolding 19/10 FI*Valkokullan Waikiki RAG n 03 EX1 + NOM Stephe Bruin, NL Anja & Anneth Slot 12
Kolding 19/10 GIC.DK Big-Bang Nightsky Holly RAG a 03 CACS Olga Kamissarova, ES Anne Gahrn Olsen 3
Kolding 19/10 GIC.DK Jaquet Bounty RAG a 03 CACS + BIV + NOM + BIS + BOB2 Olga Kamissarova, ES Karen Kalmeyer Jaquet 3
Kolding 19/10 CH.DK Jaquet Brazil RAG a 03 CACIB Olga Kamissarova, ES Tabita Kehlet 7
Kolding 19/10 DK Jaquet Vanilla RAG a 03 CAC Olga Kamissarova, ES Karen Kalmeyer Jaquet 9
Kolding 19/10 DK Jaquet Dom Perignon RAG a 03 EX1 Olga Kamissarova, ES Connie Rasmussen 11
Kolding 19/10 DK Hollsedoll Regina Sofia RAG g 03 CAC Britta Busse, DE Anne Gahrn Olsen 9
Kolding 19/10 DK Maine Malawi's Call it Love RAG a 04 EX1 Olga Kamissarova, ES Line & Jonas Andersen 12
Kolding 19/10 PL*Koc-Pol Cat Mellisandre RAG a 04 EX1 Olga Kamissarova, ES Marianne Kjær Jensen 12
Kolding 19/10 DK Maine Malawi's The Only One RAG e 04 EX1 Britta Busse, DE Linda Guldal Hansen 12
Kolding 19/10 DK Maine Malawi's Endless Love RAG e 04 EX2 Britta Busse, DE Stella Skov 12